Nazer Plaza Açılış Töreni Vali Yavuz’un Katılımlarıyla Gerçekleştirildi

Gebze Nazer Plaza açılış töreni Vali Seddar Yavuz’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Açılış törenine Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, STK temsilcileri, oda başkanları, siyasi parti temsilcileri,  Nazer Genel Müdürü Aykut Pektekin, Türkiye Peugeot Genel Müdürü İbrahim Anaç,  Türkiye Opel Genel Müdürü Alpagut Girgin, Türkiye Citroen Genel Müdürü Selen Akın, PSA Grup Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille, basın mensupları ve davetliler katıldı.
Nazer Genel Müdürü Aykut Pektekin’in açılış konuşmasıyla başlayan program; Türkiye Opel Genel Müdürü Alpagut Girgin, Türkiye Citroen Genel Müdürü Selen Akın, Türkiye Peugeot Genel Müdürü İbrahim Anaç’ın otomotiv sektörü hakkındaki bilgilendirme konuşmalarıyla devam etti.
Protokol konuşmalarının devam ettiği programda selamlama hitapları ile konuşmalarına başlayan Vali Seddar Yavuz, şunları kaydetti: “Öncelikle bilim, sanayi ve teknoloji merkezi, ilimizin dünya ile yarışan yüzü Kocaeli’mize hoş geldiniz. Hepinizin bildiği gibi pandemi ile mücadele ettiğimiz bu günlerde ülkemizde yatırımların hızla devam etmesi, özellikle yabancı sermayeli şirketlerin ilimizde yer araması ve bugüne kadar da 224 yabancı şirkete ev sahipliği yapmış olması, ilimizin ve ülkemizin önemini ve değerini arttırıyor. İlimizde yaklaşık 11 Organize Sanayi Bölgesi’nin müteşebbis Heyet Başkanı olarak gördüğüm tablo beni ziyadesiyle memnun ve mutlu ediyor. Türkiye özellikle pandemi sürecinde tedarik zinciri bakımından Avrupa’nın ve birçok ülkenin güvenli limanı haline gelmiş ve birçok yabancı firma Türkiye’ye daha fazla gelmek için çaba sarf etmiştir. Bütün muhataplarımıza diyoruz ki: ‘Türkiye’nin aydınlık geleceğine yatırım yapın. Birlikte çalışalım, birlikte üretelim, birlikte kalkınalım.’ Halen yeni genişleme alanlarıyla birlikte OSB alanlarını genişletiyoruz. Özellikle otomotiv alanı yüksek teknolojiye evrilmesi bakımından, ülkemiz açısından ve dünya açısından da önemlidir. Karbon salınımlarının azaltılması başta olmak üzere yapılan çalışmalar da elbette sizlerin katkısıyla daha iyi hale gelecektir. Çok değerli dostum, Arslanbey OSB Yönetim Kurulu Başkanımız bu daveti yaptığında büyük bir memnuniyet ve heyecanla geldim buraya. Çünkü kendisi başarılı bir iş adamıdır ve bugünde böylesine güzel bir tesis açmak suretiyle daha da başarılarına başarı katacağına gönülden inanıyorum. Genç girişimci kardeşlerimize başarılar diliyorum. Bu dönemde de yine artan yatırımlarla ülkemizin aydınlık geleceğini hep beraber inşa edelim diyorum. Bir kez daha hepinizi istihdama katkılarınızdan dolayı tebrik ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun, bol ve bereketli kazançlar diliyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından Vali Seddar Yavuz ve protokol üyeleri hayırlı olsun dilekleriyle Gebze Nazer Plaza’nın açılış kurdelesini kestiler.
Açılışın ardından bir süre plazayı gezen Vali Seddar Yavuz, bir sonraki programlarına geçmek üzere alandan ayrıldılar.

Start typing and press Enter to search