ELEKTRİKLİ FORD TRANSIT 2022 YILINDA GELİYOR

Transit, plug-in hibrit versiyondan sonra tamamen elektriklisine de kavuşacak.

Ford’un ticari araç departmanı hem Avrupa’da hem de ABD’de son dönemde başarılı sonuçlar alıyor. Firma aynı zamanda ticari araçlarını günden güne daha da çevreci hâle getirmek için de uğraşıyor. Bu konuda geçtiğimiz yıl bir adım atılmış ve Transit ile Tourneo Custom modelleri plug-in hibrit (PHEV) versiyonlarına kavuşturulmuştu. Bu versiyonlarda 3 silindirli 1.0 EcoBoost motor ile 13.6 kWh’lık lityum iyon bataryanın kombinasyonu söz konusuydu.

Ford şimdi de 2021 yılının sonlarına doğru Transit modelinin tamamen elektrikli versiyonunu piyasaya süreceğini açıkladı. Yani tamamen elektrikli Transit, 2022 model bir araç olarak satışa sunulacak. Paylaşılan teaser görüntüsünde herhangi bir detay görmek mümkün olmasa da standart motorlu Transit’ler ile aynı ölçüde olması bekleniyor.

Firmanın COO’su Jim Farley de bu konuyla ilgili olarak “Ticari araçlar, elektrikli otomobillere geçiş sürecimizde oldukça önemli bir yere sahipler. Bu sektörde lider markalardan biri olarak işletmecilere hem daha verimli hem de daha çevreci çözümler sunmak için çabalıyoruz. Bu aşamada ilk araçlarımız da tamamen elektrikli Transit ve F-150 modellerimiz olacak.” şeklinde bir açıklamada bulunuyor.

Kaynak: https://tr.motor1.com/news/402328/elektrikli-ford-transit-2022de-geliyor/

ELEKTRİKLİ FORD TRANSIT 2022 YILINDA GELİYOR

Start typing and press Enter to search