Dünya markalarının Gebze’de ki yeni adresi Nazer Plaza açıldı

PSA Group bünyesinde yer alan Citroën, Peugeot ve Opel gibi dünya markalarını yenilenen tesisi ile Gebze’de buluşturan Nazer Otomotiv’in yeni konsepti ile oluşturduğu Nazer Plaza’nın resmi açılış töreni Gebze’de yapıldı.

Açılış törenine, Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Darıca Kaymakamı Yüksel Kara, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Emirşah Torun, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Serap Çakır, Gelecek Partisi Gebze İlçe Başkanı Alican Karakaya, Grup PSA Başkanı Olivier Cornuaille ,Türkiye Peugeot Genel Müdürü İbrahim Anaç,  Türkiye Opel Genel Müdürü Alpagut Girgin, Türkiye Citroen Genel Müdürü Selen Alkım , Nazer Otomotiv Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda Arslanbey OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Ertuğ, Nazer Otomotiv Genel Müdürü Aykut Pektekin, Nazer Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Ümmühan Pektekin, Nazer Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Özdinçer, Darıca Eski Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, eski milletvekillerimizden Hikmet Erenkaya, siyasi parti ilçe başkanları, STK temsilcileri, oda başkanları ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Nazer Genel Müdürü Aykut Pektekin’in açılış konuşmasıyla başlayan program; Türkiye Opel Genel Müdürü Alpagut Girgin, Türkiye Citroën Genel Müdürü Selen Akın, Türkiye Peugeot Genel Müdürü İbrahim Anaç’ın otomotiv sektörü ve markalarının değerlendirmesi hakkındaki bilgilendirme konuşmalarıyla devam etti.

NAZER OTOMOTİV GENEL MÜDÜRÜ AYKUT PEKTEKİN;
Odağımıza müşteri memnuniyetini koyduk
Nazer Otomotiv olarak insanlar otomobilden ne bekler diye sorduğumuzda araba satın almak ister, ikinci el almak ister, ikinci el alamazsa kiralamak ister, arabasını sigortalamak ister, arabasının satış sonrası hizmetlerine kolay ulaşmak ister, arabası yaşlandığında tamir bakımını uygun maliyetlerle karşılamak ister, ilgi ister alaka ister. Sonuçta memnun olmak, mutlu olmak ister. Bu sebeple Nazer olarak odağımıza müşteri ve müşteri memnuniyetini koyduk ve yeni bir yapılanmaya geçtik. Bu yapılanmanın sonunda hayallerimizi paylaşabileceğimiz bir gurupla, PSA Grubu ile yolumuza devam etme kararı aldık. Markalarımız arasına Citroen’i ekledik, Opel’i ekledik. Peugeot zaten birkaç yıldır bizimle olan bir markaydı. Hizmetlerimiz içerisine Eurorepar’ı ekledik, servis ağımızı genişlettik. Bugün de sizlerin karşısına çıktık. Bu mutluluğu bizimle paylaştığınız için bizlere şahitlik ettiğiniz için teşekkür ederim” dedi.

TÜRKİYE OPEL GENEL MÜDÜRÜ ALPAGUT GİRGİN ;
Opel Türkiye’nin 59.Bayisi hayırlı olsun
Dünyanın en tanınmış ve en büyük otomobil markalarından Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin açılış töreninde yaptığı konuşmada şunlara deyindi; “ Hepiniz açılışımıza hoş geldiniz. 1862 yılında Adam Opel tarafından kurulan Almanya’da kurulan markamız 100 yılı aşmış tecrübesi ile geleceğin öncü teknolojilerini oluşturacak markaların başında gelmektedir. Opel olarak yakın zamanda çok yeni ve daha modern bir marka kimliğine kavuştuk. 1990 yılından bu güne Türkiye’de faaliyet gösteriyoruz ve 1 milyonun üzerinde araç satışı gerçekleştirdik. 2017 yılında önce Grup PSA’ya, 2021 yılında dünyanın en büyük guruplarından olan Stellantis’ ın bir parçası olduk. Bu birleşmeler bize güç kattı. Böylelikle geleceği yön verecek yepyeni modeller için adımlarımızı çok daha güçlü akmaya başladık. 2022 yılında 21 bin satış gerçekleştirdik, yıl sonu itibarı ile 28 bin adetle kapatacağız. Elektrikli araç adımlarımızı da 2021 yılı itibarı ile  hızlandırdık. Yakın zamanda Türkiye’de de satışa sunmaya başlayacağımız  Opel Mokka’ ile Almanya’nın en prestijli ödülü  Altın Direksiyon ödülü kazandık. Nazer bayimizin de Opel ailesine katılarak bu yeniliklerin bir parçası olacağından dolayı mutluyuz. Değerli vakitlerinizi ayırarak Opel Türkiye’nin 59.bayisi Gebze Nazer Otomotiv’in açılışında bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkürlerimi sunuyorum”

TÜRKİYE CITROEN GENEL MÜDÜRÜ SELEN ALKIM;
Geleceği birlikte inşa ediyoruz
Nazer Otomotiv’in yeni konsept ve yeni markalarla buluşma açılışına katılan Türkiye Citroën Genel Müdürü Selen Alkım’da yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “ Uzun yıllardan beri bu sektöre değerli katkılar sunan, artık kendisi bir marka olan Nazer Otomotiv ile birlikte sonuçlarımızı her geçen gün biraz daha ileriye taşıyacağımıza inancım tam. Herkes için hayırlı uğurlu olsun. Citroen markamız 1919 yılında kuruldu. Kurulduğu ilk günden itibaren amacımız herkes için erişilebilir otomobiller üretmek oldu. Bu amaçla Avrupa’da ilkler üreten bir markayız. Vaadimiz en konforlu otomobilleri müşterilerimizle buluşturmak. Biz müşterilerimizden ilham alan bir markayız. Her daim müşterilerimizi dinlemeye özen gösteriyoruz. Onlardan aldığımız geri bildirimlerle hem satışlarımızı hem ürünlerimizi geliştiriyoruz. Bugün showromlarımıza giren araçlarımızı deneyimleyen her 100 müşterimizden 97’si mutlu olarak ayrılıyor.  Nazer Otomotiv’in titiz ve tecrübeli ekibi ile markamıza ve satışlarımıza katkı sağlayacağına inancım tamdır. Citroen olarak bugün artık geleceği hazırlıyoruz. Herkes için ulaşılabilir elektrikli mobilite çözümlerimiz var. Bunun bir örneği olan iki kişilik elektrikli ürünümüz Ami’yi buraya getirdik Citroen showromunda görebilirsiniz. Geleceği birlikte inşa ediyoruz. Bu gelecek için Nazer Otomotiv’le birlikte ele ele yürümekten mutlu ve gururluyuz. Hem Gebze için hem de Türkiye otomotiv pazarı için hayırlı uğurlu olsun”

PEUGEOT TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ İBRAHİM ANAÇ;
Stellantis ailesine hoş geldin Nazer
Açılış konuşmasını yapan PSA Grup markalarından Peugeot’un Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç şunları söyledi; “Tam 3 sene önce yine Kasım ayında Nazer Otomotiv Peugeot markamızın açılışını burada gerçekleştirmiştik. Bugün ise diğer gurup markalarımızı sizlerle birlikte hizmete açıyoruz. Nazer, 2018 yılından bu yana yaklaşık 1300 adet Peugeot marka araç satışı gerçekleştirdi. Bunun yanı sıra müşteri memnuniyeti ve kalite konularındaki hassasiyetlerini faaliyetlerine yansıtmayı başardı.  Bu başarılarından dolayı gurubumuzun diğer iki markasını da en iyi şekilde temsil edeceğine inancım tamdır. Nazer Otomotiv’e, 130’dan fazla pazarda faaliyet gösteren bünyesinde 14’ten fazla marka bulunduran Stellantis ailesine hoş geldiniz diyorum. Sayın Bahattin Bey ve Nazer ailesini bu yatırımlarından dolayı tebrik ediyorum”

PROTOKOL TAM KADRO YER ALDI
PSA Grubu markalarının temsilcilerinin sunuş konuşmaları sonrasında Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak’ın selamlama konuşmalarının ardından Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, açılışa yönelik konuşmasını gerçekleştirdi. Vali Yavuz konuşmasında şunları kaydetti;  “Öncelikle bilim, sanayi ve teknoloji merkezi, ilimizin dünya ile yarışan yüzü Kocaeli’mize hoş geldiniz. Hepinizin bildiği gibi pandemi ile mücadele ettiğimiz bu günlerde ülkemizde yatırımların hızla devam etmesi, özellikle yabancı sermayeli şirketlerin ilimizde yer araması ve bugüne kadar da 224 yabancı şirkete ev sahipliği yapmış olması, ilimizin ve ülkemizin önemini ve değerini arttırıyor. İlimizde yaklaşık 11 Organize Sanayi Bölgesi’nin müteşebbis Heyet Başkanı olarak gördüğüm tablo beni ziyadesiyle memnun ve mutlu ediyor. Türkiye özellikle pandemi sürecinde tedarik zinciri bakımından Avrupa’nın ve birçok ülkenin güvenli limanı haline gelmiş ve birçok yabancı firma Türkiye’ye daha fazla gelmek için çaba sarf etmiştir. Bütün muhataplarımıza diyoruz ki: ‘Türkiye’nin aydınlık geleceğine yatırım yapın. Birlikte çalışalım, birlikte üretelim, birlikte kalkınalım.’ Halen yeni genişleme alanlarıyla birlikte OSB alanlarını genişletiyoruz. Özellikle otomotiv alanı yüksek teknolojiye evrilmesi bakımından, ülkemiz açısından ve dünya açısından da önemlidir. Karbon salınımlarının azaltılması başta olmak üzere yapılan çalışmalar da elbette sizlerin katkısıyla daha iyi hale gelecektir. Çok değerli dostum, Arslanbey OSB Yönetim Kurulu Başkanımız bu daveti yaptığında büyük bir memnuniyet ve heyecanla geldim buraya. Çünkü kendisi başarılı bir iş adamıdır ve bugünde böylesine güzel bir tesis açmak suretiyle daha da başarılarına başarı katacağına gönülden inanıyorum. Genç girişimci kardeşlerimize başarılar diliyorum. Bu dönemde de yine artan yatırımlarla ülkemizin aydınlık geleceğini hep beraber inşa edelim diyorum. Bir kez daha hepinizi istihdama katkılarınızdan dolayı tebrik ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun, bol ve bereketli kazançlar diliyorum.”

CİTROEN VE OPEL İÇİN AYRI AYRI KURDELE KESİLDİ
Konuşmaların ardından Vali Yavuz ve protokol üyelerinin katılımı ile Opel ve Citroen showroomlarının önünde ayrı ayrı açılış kurdeleleri hayırlı olsun dilekleri ile kesildi. Davetliler showroomlarda yeni marka ve model araçları yakından incelediler. Özellikle Citroen’in iki kişilik elektirkli aracı Ami, ziyareçilerin ilgi odağı oldu. Çocukların yoğun ilgisi ile karşılaşan Ami ile hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenler stantta yoğun anlar oluşturdular. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın’da Ami’ye ilgi gösteren ve fotoğraf çektiren isimler arasındaydı. Açılış töreninde Nazer Otomotiv kurucusu Bahattin Ertuğ ve ortakları davetlilerle yakından ilgilendi.
Kaynak: medyatikhaber

Start typing and press Enter to search